استاندار کرمان گفت: حدود ۱۶ مقام کشوری شامل معاونان رئیس جمهور و وزرا حسن روحانی را در سفر به استان کرمان همراهی می کنند.

آخرین سفر استانی روحانی به کرمان مربوط به بیست و یکم اردیبهشت سال 95 در دولت یازدهم بوده است.

 علیرضا رزم حسینی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در خصوص سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان کرمان گفت: رئیس جمهور در دور دوم سفرهایش بعد از سفر به سیستان و بلوچستان فردا راهی کرمان می شود.

وی ادامه داد: پروژه های ملی حائز اهمیتی به دلیل قابلیت های اقتصادی استان کرمان برای افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی وجود دارد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه در این سفر بیش از ۱۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی معدنی سیرجان به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود، افزود: اکنون در حوزه فلزات زنجیره فولاد در کرمان تکمیل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه تولید گندله از پنج میلیون تن به ۱۵ میلیون تن در دولت یازدهم رسیده ایم و امروز ۳.۶ میلیون تن آهن اسفنجی در استان کرمان تولید می شود.

افتتاح یا کلنگ زنی ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه

استاندار کرمان عنوان کرد: صبح فردا عملیات اجرایی بزرگترین پروژه فولادی با حضور رئیس جمهور کلید می خورد که بر این اساس سه میلیون تن ورق فولاد تولید می شود و اشتغالزایی بالایی به همراه دارد.

رزم حسینی با اشاره به افتتاح سه هزار و ۴۰۰ میلیارد پروژه در رفسنجان افزود: در مجموع حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه در سفر رئیس جمهور در استان کرمان مورد بهره برداری قرار می گیرد یا کلنگ زنی می شود.

استاندار کرمان گفت: حدود ۱۶ مقام کشوری شامل معاونان رئیس جمهور و وزرا در این سفر رئیس جمهور را همراهی کرده و در شهرستان های استان کرمان حضور پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: مطالعات بزرگترین خط ریلی جاسک – کهنوج – جیرفت – بم که به شبکه سراسری کشور متصل خواهد شد به پایان رسیده و امیدواریم شاهد اعلام آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

رزم حسینی تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی خط ریلی کرمان – بردسیر – سیرجان فردا آغاز می شود که بر این اساس ۱۵ میلیون تن بار که از طریق جاده جابجا می شد به این خط منتقل می شود.

وی در حوزه آب هم به تجهیز ۴۷ هزار هکتار ارضای این استان به سیستم های آبیاری تحت فشار اشاره کرد و افزود: هدف طرح همیاران آب مدیریت آب و خاک است و با توجه به کاهش نزولات آسمانی و تغییرات اقلیمی تنها راه نجات استفاده مدیریت شده از آب موجود است.

آخرین جزئیات طرح های انتقال آب به کرمان

استاندار کرمان با اشاره به تهیه و تصویب نقشه آبی استان کرمان با دستور رئیس جمهور افزود: مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان مطالعات تمام شده و در این سفر رئیس جمهور در خصوص بحث فاینانس برای طرح گفته شده موافقت کرده است.

وی با بیان اینکه برای جیرفت و عنبرآباد بحث انتقال آب از سد جیرفت پی گیری می شود، گفت: امیدواریم در اوایل سال ۹۸ بتوان آب بم و بروات سد نسا تامین شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نقشه آب استان کرمان در دولت یازدهم تکمیل شده و در حال اجراست، گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس در دولت سابق شروع شد و ۱۵ درصد پیشرفت فیزیک داشت که در این دولت ۴۰ درصد پیشرفت افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: این طرح برای صنایع است که توسط بخش غیردولتی انجام می شود؛ در این سفر منابع تامین این پروژه را از طریق بانک ها دنبال می کنیم که ظرف سه سال در صورت تامین اعتبار به اتمام برسد.

وی همچنین با تبریک دهه فجر اظهار کرد: ویژه برنامه های دهه فجر از فردا در سراسر استان کرمان آغاز می شود ضمن اینکه در کنار این مراسمات برنامه های دیگری مانند نمایشگاه های دستاوردهای انقلاب و برنامه های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: امیدواریم مردم مانند سال های گذشته با حضور پرشور در این راهپیمایی ضمن اثبات وفاداری خود به نظام پشتوانه محکمی برای نظام باشند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here