انتشار تصاویر ویدئویی از جسد خونین و متلاشی یک زن که از او به عنوان یک جنگجوی کرد سوریه یاد شده است, خشم کردها را بر انگیخت.
گروه دیده بان حقوق بشر سوریه و مسئولان گروه های کرد از نیروهای سوری متحد ترکیه به عنوان مسئول فیلمبرداری از بدن متلاشی این زن یاد کرده اند.
نیروهای کرد سوریه او را بارین کوبانی, ۲۳ ساله معرفی می کنند. به گفته مقامات کرد او پیش از جنگ عفرین در نبرد با گروه داعش در شمال سوریه شرکت داشت.
نیروهای کرد شکنجه بارین کوبانی توسط «تروریستهای متحد حکومت ترکیه» را محکوم کرده اند. ارتش ترکیه در نبرد عفرین از جنگجویان «ارتش آزاد سوریه» و شماری از گروه های شبه نظامی اسلام گرا از جمله فلیق الشام بهره می برد.
تعدادی از شبه نظامیان کرد تصویر خندان این زن جوان را در کنار عکس جسدش در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.
به گفته رامی عبدالرحمان, مدیر گروه دیده بان حقوق بشر سوریه تصاویر ویدئویی از جسد این زن توسط یکی از جنگجویان سوری متحد ارتش ترکیه برای این گروه ارسال شده است.
ترکیه از روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) عملیات خود برای تسخیر منطقه عفرین در شمال سوریه را آغاز کرده است. این منطقه تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. آنکارا هدف از عملیات خود را پاکسازی منطقه مرزی و شمال سوریه از یگان های مدافع خلق عنوان کرده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here