مدیر شرکت فرانسوی توتال گفت: با وجود اینکه امکان تحریم آمریکا وجود دارد, اما اجرای پروژه گاز ایران در حال پیشرفت است و با مقامات فرانسوی و اروپایی درباره حفظ سرمایه های خود در ایران مشورت می کنیم. مدیرعامل شرکت توتال فرانسه در مصاحبه ای با روزنامه لوموند, گفته است که کار بر روی پروژه گاز پارس جنوبی علی رغم ابهاماتی که راجع به موضوع آمریکا در باره امکان تحریم ایران وجود دارد, همچنان در حال پیشرفت است.
پویانه گفت: شرکت توتال در حال حاضر با مقامات فرانسوی و اروپایی در باره حفظ سرمایه هایش در ایران در صورتی که تحریم ها ادامه پیدا کند, مشاوره می کند.
مدیر شرکت فرانسوی همچنین درباره وضعیت این شرکت گفت: در سال 2017 نتیجه بسیار مناسبی داشتیم که این مهم به دلیل رویکرد منظمی که در پیش گرفتیم ایجاد شد. همچنین این شرکت هزینه های خود را پایین آورد و از سوی دیگر با افزایش تولید و در کنار آن افزایش قیمت نفت, منجر به سودآوری بیشتر این شرکت شد.
این شرکت فرانسوی گزارش داد که در سال 2017 انتظار بر این است که سود خالص این شرکت 30 درصد نسبت به 8.2 میلیارد دلار سال 2016 افزایش یابد.
وی همچنین تأکید کرد که این شرکت سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر را ادامه خواهد داد و طرحی دارد تا تولید برق از طریق گاز را افزایش دهد تا به نیاز روزافزون جامعه بتواند پاسخ دهد.
شرکت فرانسوی توتال قراردادی را با ایران برای توسعه گاز فاز 11 پارس جنوبی به ارزش 5 میلیارد دلار امضا کرده است. پیش از این توتال در دوران تحریم کشورها علیه ایران, همکاری با ایران را قطع کرده بود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here