ژان-ایو لودریان, کمتر از یک ماه پیش از سفر احتمالی به تهران, به مقامات جمهوری اسلامی ایران برای خارج ساختن نیروهای خود از خاک سوریه هشدار می دهد. سفر ژان-ایو لودریان به منظور انجام هماهنگی های لازم برای سفر احتمالی امانوئل ماکرون, رییس جمهوری فرانسه, صورت خواهد گرفت.
ژان-ایو لودریان, وزیر أمور خارجه فرانسه, روز چهارشنبه ۱۷ بهمن / ۷ فوریه, با اشاره به حملات ترکیه علیه یگان های مدافع خلق در عفرین در شمال سوریه و حضور نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان در سوریه, تاکید کرد: امروز, باید روند صلح در سوریه بر أساس توافق ژنو, زیر نظر سازمان ملل متحد, بطور جدی به اجرا درآید.
وزیر امور خارجه فرانسه, با بیان اینکه توافق صلح ژنو باید زیر نظر سازمان ملل متحد به اجرا درآید, تاکید کرد: در غیر این صورت شاهد افزوده شدن جنگی دیگر هستیم که می تواند وضعیت را به شدت مصیبت بار نماید.
ژان-ایو لودریان با اشاره به حملات نیروهای ترکیه علیه مواضع یگان خلق کرد در عفرین, گفت: این قابل درک است که آنکارا می خواهد امنیت مرزهای خود را تامین کند اما تامین امنیت مرزها به معنای کشتار غیرنظامیان نبوده و امری محکوم است.
رییس سیاست خارجی فرانسه, سیاست های اخیر ترکیه در قبال کردهای شمال سوریه در عفرین را به شدت مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرد: ترکیه نباید جنگ دیگری بر جنگ (موجود) بیافزاید .
ژان-ایو لودریان, در ادامه با اشاره به روابط دوستانه میان فرانسه و کردها, افزود: پیشمرگ های کرد, در زمان بازپس گیری رقه از نیروهای دولت اسلامی (داعش), نقشی مثال زدنی و عمده ایفا کردند.

ژان-ایو لودریان, کمتر از یک ماه پیش از این سفر احتمالی, به مقامات جمهوری اسلامی ایران برای خارج ساختن نیروهای خود از خاک سوریه هشدار می دهد. سفر ژان-ایو لودریان, در روز پنجم ماه مارس به تهران به منظور انجام هماهنگی های لازم برای سفر احتمالی امانوئل ماکرون, رییس جمهوری فرانسه, صورت می گیرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here