مقام های آمریکا می گویند شواهدی در دست نیست که نشان دهد نفوذ خارجی توانسته باشد اطلاعات سامانه های انتخاباتی را در آمریکا تغییر داده باشد. مقام های ایالات متحده می گویند روسیه در انتخابات ریاست جمهوری گذشته, تشکیلات انتخاباتی بیش از ۲۰ ایالت آمریکا را هدف گرفته بود و توانسته بود در معدودی از آنها هم نفوذ کند.

رئیس بخش امنیت سایبری در وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته که روسیه تلاش کرده به سامانه انتخاباتی در ۲۱ ایالت آمریکا نفوذ کند ولی فقط درباره تعداد خیلی کمی از آنها موفق شده است.

ژنت منفرا, معاون وزیر امنیت داخلی, در گفت وگویی با شبکه خبری ان بی سی آمریکا گفته است که دولت روسیه در پی دست یابی به اطلاعات ثبت شده رای دهندگان بوده است.

مقام های دولت آمریکا می گویند هیچ شواهدی در دست نیست که نشان دهد نفوذ خارجی توانسته باشد اطلاعات سامانه های انتخاباتی را در آمریکا تغییر داده باشد.

در همین حال رکس تیلرسون, وزیر خارجه آمریکا, در گفت وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا, گفته است که به باور او, روسیه همین الآن هم در حال تلاش برای مداخله در انتخابات میان دوره ای کنگره است که پاییز آینده برگزار می شود.

در انتخابات میان دوره ای کنگره که اوایل نوامبر ۲۰۱۸ برگزار می شود, مثل معمول هر دو سال یک بار, یک سوم از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا و همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان به رای گذاشته می شوند.

وزیر خارجه آمریکا ابراز تردید کرد که دولت آمریکا بتواند مطمئن باشد این بار به روسیه اجازه نمی دهد لطمه ای به انتخابات بزند.

آقای تیلرسون گفت: “فکر نکنم بتوانم بگویم ما الآن آماده تریم. چون روسیه هم خودش را تطبیق داده و تقویت کرده است.”

قبل از او هم مایک پمپئو, رئیس سازمان اطلاعاتی مرکزی آمریکا, سی آی ای, در گفت وگو با بی بی سی گفته بود که احتمال می دهد روسیه برای “دخالت” در انتخابات میان دوره ای کنگره تلاش کند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here