زاکربرگ در آخرین گزارش خود از افزایش چشمگیر تعداد کاربران فعال ماهانه واتس اپ خبر داده است. به گفته وی اکنون یک و نیم میلیارد کاربر در هر ماه از واتس اپ استفاده می کنند. به گزارش خبر فوری به نقل از پایشگر, در آخرین گزارش سالیانه منتشر شده از مدیرعامل مجموعه فیسبوک مارک زاکربرگ, میزان کاربران فعال ماهانه پیام رسان واتس اپ طی ۶ ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته و با رشد ۲۰۰ میلیونی, به ۱٫۵ میلیارد کاربر فعال در ماه رسیده است.
همچنین تعداد پیام های ارسال شده در این اپلیکیشن بالغ بر ۶۰ میلیارد پیام در روز اعلام شده است.

گفتنی است هنگامی که مارک زاکربرگ واتس اپ را به رقم قابل توجه ۱۹ میلیارد دلار خریداری می کرد, این اپلیکیشن ۴۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته و برخی کارشناسان آن را خرید چندان به صرفه ای برای زاکربرگ نمی دانستند.
همچنین شاید برایتان جالب باشد که اینستاگرام و واتس اپ دو اپلیکیشنی هستند که بیشترین میزان به اشتراک گذاری استوری را در دنیا دارند و اسنپ چت با اختلاف در مقام سوم قرار دارد.
تحقیقات فیسبوک نشان می دهد میزان به اشتراک گذاری محتوا در استوری کاربران به زودی از محتوای به اشتراک گذاری شده فید پیشی خواهد گرفت. حالا فیسبوک در درآمدزایی از واتس اپ نیز جدی است و با ارائه امکانات بیزینسی خود برای واتس اپ (Business app) شامل خدمات تجاری , خدمات مشتریان و ابزار اطلاع رسانی (broadcasting tools) قصد دارد تا از گروه مشتریان تجاری خود کسب درآمد کند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here