وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا با حمله به نیروهای طرفدار رژیم اسد بیش از مبارزه با گروه تروریستی داعش قصد غارت دارایی و ثروت های این کشور را دارد.
در این بیانیه با اشاره به اینکه نیروهای طرفدار رژیم سوریه هنگامی که در منطقه نفتی الاصبع واقع در دیر الزور مشغول به نظارت و تحقیقات بودند, توسط ائتلاف بین الملل ضد داعش به رهبری آمریکا مورد هدف بمب های خوشه ای و پس از آن نیز حمله بالگرد قرار گرفته اند, آمده است: نیروهای طرفدار رژیم درباره این وظیفه به واحد های روسی اطلاع نداده اند.
در این بیانیه همچنین با اشاره به اینکه به دلیل این حمله 25 نفر از نیروهای طرفدار رژیم مجروح شده اند, گفته شد: “این حادثه برای بار دیگر نشان داده است که حضور غیرقانونی نظامی آمریکا در سوریه بجای مبارزه با داعش برای به تصرف در آوردن دارایی ها و ثروت های اقتصادی این کشور است”.
منطقه دیرالزور در شرق سوریه با داشتن چاه های نفت که در کنترل گروه تروریستی داعش است تبدیل به صحنه رقابت گروه تروریستیپ.ک.ک/پ.ی.د با پشتیبانی آمریکا و نیروهای رژیم اسد با حمایت روسیه جهت تسلط بر آن بعد از شکست داعش شده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here