در پی آخرین حملات علیه سوریه, بنیامین نتانیاهو, نخست وزیر اسرائیل, تهدید کرد که اسرائیل دست به حملاتی دیگر خواهد زد. دولت اسرائیل ماه هاست نسبت به خطر فزاینده سوریه هشدار می دهد.تنش ها میان سوریه و اسرائیل بالا گرفته است و مفسران آن را نشانه “نقطه عطف” دانسته اند. روزنامه اسرائیلی “هاآرتص” می نویسد که از زمان قدرت گیری مجدد رژیم اسد در سوریه و حمایت ایران و روسیه از آن, مناسبات قدرت تغییر کرده است.
بنیامین نتانیاهو, نخست وزیر اسرائیل, ماه هاست که نسبت به تهدیدی که از جانب سوریه وجود دارد, هشدار می دهد, زیرا ایران به حمایت نظامی از سوریه برخاسته است. نتانیاهو رویدادهای اخیر را شاهدی بر آنچه می گوید ارزیابی کرده و گفته است: «این رویدادها نشان دادند که هشدارهای ما صد درصد به جا بود.»

نتانیاهو گفت که اسرائیل ایران و متحدان سوری اش را مسئول بالا گرفتن تنش می داند. او همچنین گفت: «ما همچنان به آنچه ضروری است عمل خواهیم کرد تا از امنیت و حاکمیت خود دفاع کنیم.»
نتانیاهو: حملات “ضربه هایی سنگین” بودند
تنش ها روز (۱۰ فوریه / ۲۱ بهمن) بالا گرفت: سحرگاه روز شنبه نیروی هوایی اسرائیل پهپادی را که می گفت ساخت ایران بوده مورد حمله قرار داد و سرنگون کرد. سپس اسرائیل پایگاهی در سوریه را که پهپاد از آنجا هدایت شده بود ویران کرد. در آن میان یک جت جنگی اسرائیلی هدف حمله پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفت و سرنگون شد. ارتش اسرائیل در واکنش به آن به اهداف ایرانی و سوری در سوریه حمله کرد.
به گفته نتانیاهو اسرائیل در حملات اخیر خود به مواضع ایران در سوریه “ضرباتی سهمگین” به هر دو کشور وارد آورده است. نتانیاهو در نشست کابینه دولت اسرائیل اعلام کرد که امکان انجام حملاتی دیگر وجود دارد.

در پی نفوذ یک “پهپاد ایرانی” به حریم هوایی اسرائیل و بمباران اهدافی در سوریه توسط این کشور, بنیامین نتانیاهو, نخست وزیر اسرائیل, نسبت به تشدید وخامت اوضاع در منطقه هشدار داد.

سخنگوی ارتش اسرائیل عملیات نظامی ایران و سوریه را بازی با آتش نامید. به موازات حمله تل آویو به مواضع نظامی ایران و دولت اسد در سوریه, یک مقام ارشد سپاه تهدید کرد که منطقه را به جهنمی برای “صهیونیست ها” بدل می کند.
نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما همچنان با هر گونه تلاشی که بخواهد ضد ما عمل کند برخورد خواهیم کرد. این سیاست ما بوده و خواهد بود.»
به عقیده اسرائیل کاتس, وزیر اطلاعات و ارتباطات اسرائیل, کشور او پیامی روشن فرستاده که می گوید اسرائیل حضور نظامی ایران در مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد.
کاتس گفت که ایرانی ها نیاز به زمان دارند تا “هضم کنند و بفهمند و به این پرسش پاسخ دهند که اسرائیل چگونه توانست به این مواضع حمله کند”. کاتس افزود: «این مواضع مکان هایی مخفی بودند, اما ما سرویس مخفی داریم و می توانیم از هر چه در آنجا اتفاق می افتد باخبر باشیم.» کاتس همچنین گفت که اسرائیل با عملیات خود در روز گذشته این موضوع را ثابت کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here