پارلمان بریتانیا از دولت این کشور درخواست کرد برای رفع تحریم های دولت عراق علیه اقلیم کردستان بغداد را تحت فشار قرار دهد.
کمیته روابط خارجی پارلمان عراق از سکوت دولت این کشور در قبال حمله نیروهای عراقی و حشد الشعبی به کرکوک در روز 24 مهر ماه انتقاد کرد.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس از همه پرسی استقلال کردستان در روز سوم مهر ماه با همکاری ایرانتحریم های علیه اقلیم کردستان اعمال کرد.
دولت ایران به درخواست بغداد گذرگاه های مرزی خود با اقلیم کردستان را بست و حریم هوایی خود را هم بر روی هواپیماهای به مقصد فرودگاه های اقلیم کردستان بست, که تاکنون ادامه دارد.
دولت ایران روز 12 دی ماه گذرگاه های رسمی تمرچین (حاجی عمران) در پیرانشهر و پرویزخان در قصر شیرین با اربیل و سلیمانیه پس از 77 روز بر روی مبادلات تجاری و گردشگری باز کرد.
حشمت الله فلاح پیشه نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد بستن مرزهای کشور با اقلیم کردستان رقمی بالغ بر 2.5 میلیارد دلار ضرر مالی متوجه نظام اقتصادی کشور کرده است.
کمیته روابط خارجی پارلمان بریتانیا در خصوص سیاست دولت در برابر مساله کُرد در خاورمیانه درخواست کرده است به نحوی سیاستگذاری کند که جلوی اختلافات جدید بین اقلیم کردستان و دولت عراق گرفته شود.
همچنین از دولت بریتانیا درخواست کرده است برای حل مشکلات بین اقلیم کردستان و بغداد از طریق گفتگو تلاش کند.
العبادی طی چند ماه گذشته به بهانه های مختلف از جمله کنترل گذرگاه های مرزی, فرودگاه های اقلیم کردستان و چک کردن لیست کارمندان اقلیم کردستان از گفتگو با اربیل خودداری کرده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here