مشاور جدید اقتصادی کاخ سفید به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرده است که طلا را بفروشند و نسبت به خرید دلار آمریکا اقدام کنند.

به گزارش کیتکو نیوز، لاری کودلاو مشاور ارشد اقتصاد ی کاخ سفید که جانشین گری کوهن شده است در مصاحبه با سی ان بی سی تاکید کرد: من از سیاست دلار قوی حمایت می کنم و اگر به جای سرمایه گذاران بودم دلار می خریدم و طلا را می فروختم.
این اظهارات مشاور ارشد اقتصاد ی ترامپ موجب تقویت ارزش دلار شده و فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.
وی افزود: من نمی گویم ارزش دلار آمریکا 30 درصد افزایش خواهد یافت ، من فقط به دنیا می گویم که دلار آمریکا همچنان بزرگترین و مهمترین ارز در ذخایر بین المللی خواهد بود و این جایگاه را حفظ خواهد کرد.
البته تحلیلگران اقتصاد ی با نظرات کودلاو مخالف هستند و بر این باورند که اظهارات مشاور جدید اقتصاد ی ترامپ تنها تاثیر کوتاه مدتی بر ارزش دلار خواهد داشت.
به اعتقاد اقتصاد دانان، افزایش کسری بودجه و بدهی های آمریکا در نهایت موجب کاهش شدید ارزش دلار در ماه های آینده خواهد شد و این واقعیتی است که نمی توان آن را انکار کرد.
گروهی از کارشناسان اقتصاد ی نیز بر این باورند که سرمایه گذاران بین المللی توجه چندانی به اظهارات مشاور اقتصاد ی ترامپ ندارند و توجه اصلی آنها به سیاست های فدرال رزرو و اظهارات جرومی پاول خواهد بود

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here