نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: بروز اعتراضات مردمی نشان داد که صدای مردم به خوبی شنیده نمی‌شود و مسئولان نسبت به تحقق خواسته‌ها و مطالبات آنها در بخش‌هایی ناموفق بوده‌اند.

نماینده مردم اردکان در صبح اولین روز از سال جدید در جمع اقشار مختلف مردم این شهرستان با تسلیت شهادت امام هادی (ع) و تبریک سال نو به هموطنان و آرزوی بهروزی و پیروزی و شادی و خیر و برکت برای آنها گفت: جا دارد سپاسگزاری و قدردانی کنم از ملت شریف ایران که در سال گذشته با بردباری، ناملایمات و حوادث ناگوار را تحمل کردند و همچون قبل علیرغم گلایه مندی ها، با حضور چشمگیر خویش در عرصه ها و صحنه های تعیین‌کننده؛ “وحدت ملی” را متجلی ساختند و با “ارتقای منافع ملی”، بدخواهان این ملت تاریخ ساز و تمدن آفرین را مایوس کردند.

محمدرضا تابش با تشکر از دولت و دست اندرکاران هر سه قوه که همت کردند تا اسباب توسعه و پیشرفت کشور فراهم آید تصریح کرد: بروز اعتراضات مردمی نشان داد که صدای مردم به خوبی شنیده نمی‌شود و مسئولان نسبت به تحقق خواسته‌ها و مطالبات آنها در بخش‌هایی ناموفق بوده‌‌اند، البته بسیاری از موضوعات و موارد قابل پیش بینی بوده و امیدواریم این “هشدار دلسوزانه مردم” موجب گردد تا با اصلاح اساسی در ساختارها و راهبردها و برنامه ها، کشور آنچنان که شایسته است مسیر ترقی و تعالی را طی کند و نیازها و تقاضاهای اقشار مختلف خصوصا نسل جوان شاداب و پرنشاط عالم و کارآمد؛ با مشارکت خود آنان برطرف گردد.

وی تاکید کرد: مسلما باور به توانمندی نسل جوان عالم، متعهد و آگاه و فراهم کردن بستر حضور آنها برای ایفای مسئولیت‌های مختلف در جامعه، معجزه هایی همانند پیروزی انقلاب اسلامی و دوران عزت بخش دفاع مقدس را رقم خواهد زد و کشور را از تنگناهای موجود رهایی خواهد بخشید.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار سال گفت:  تقدیر و سپاسگزاری دارم از رهبر معظم انقلاب اسلامی که با درک تحولات زمانه و نیازهای کشور، امسال را به نام ” سال حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری کردند و تحقق این مهم را در گرو تلاش و کار و مسئولیت شناسی آحاد مردم و مسئولان دانستند.

تابش ادامه داد: اهتمام به عملیاتی کردن این شعار؛ رفع تنگناهای اقتصادی کشور، بهبود وضعیت معیشتی مردم، رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال، و گامی در جهت تحقق عدالت و کاهش جلوه های خشن و ناراحت کننده آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد شعار سال با تبیین راهبردها و مسئولیت‌های هر سه قوه و انتظاراتی که از مردم هست و حمایت هایی که از آنها خواهد شد جامعه عمل به خود بپوشاند.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با تشریح الزمات قوا و برخی نهادهای تصمیم ساز در این امر مهم گفت: دولت وظیفه دارد تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها و بستر توسعه متوازن در کشور، سرمایه گذاری را تسهیل کنند و تولید و اشتغال زائی را شکل دهد.

منتخب مردم اردکان در خانه ملت همچنین گفت: مجلس باید قوانین منطبق بر استانداردهای روز و متناسب با تحولات زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی را تدوین کند و تعارضات قانونی و قوانین قدیمی و دست و پاگیر را ملغی  نماید.

 وی ادامه داد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز باید قاطعانه جلوی قاچاق کالا به کشور را بگیرد و با تضعیف کنندگان تولید ملی برخورد قانونی نماید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نقش سیستم بانکی و نظارتی کشور را مهم برشمرد و عنوان داشت: صندوق توسعه ملی و بانک ها باید برای تحقق این شعار نقش آفرینی کنند و برنامه عملیاتی با ضمانت اجرایی ارائه کنند و نهاد مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی نیز مشوق های لازم را برای تولید کنندگان کالاهای مرغوب در نظر بگیرند و از طرفی، استاندارد نیز در نظارت بر مرغوبیت کالاهای تولید شده و اعمال مشوق هایی که تولید کالای ایرانی مرغوب را ترویج می‌کند، اهتمام ورزد.

تابش با تاکید بر نقش صدا و سیما و رسانه ها و فضای مجازی و اصحاب فرهنگ بر استفاده از روش های تاثیرگذار تبلیغ تولید کالای مرغوب و مصرف کالای ایرانی تصریح کرد: تولید کنندگان نیز با تولید کالای مرغوب و منطبق بر استانداردهای فنی و علمی روز دنیا که قابل رقابت با برندهای خارجی باشد شوق خرید کالای ایرانی را در ملت تقویت کنند البته نوسازی و بازسازی صنایع فرسوده و استفاده از فناوری های روز دنیا در صنعت مستلزم سرمایه گذاری های کلان و ارتباطات موثر با دنیا است که در این خصوص نیز هم وزارت صنعت و هم وزارت امور خارجه، مسئولیت سترگی دارند.

عضو شورای عالی پول و اعتبار اضافه کرد: خوشبختانه در آخرین جلسات شورای پول و اعتبار کارگروهی برای بررسی چگونگی رفع تنگناهای فراروی صنعت کشور و رونق کالای ایرانی و خرید آن توسط هموطنان؛ شکل گرفته که امیدواریم در اولین جلسات سال آتی نتیجه امر ارائه شود و هر آنچه وظیفه سیستم بانکی در قبال تولید و حمایت از کالاهای ایرانی است با جدیت اجرایی گردد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here