سخنگوی کاخ سفید در واکنش به گزارشی درباره اظهارات نتانیاهو مبنی بر احتمال بالای کناره‌گیری آمریکا از برجام، با تاکید بر اینکه قادر به تایید یا رد این گزارش نیست، گفت: رئیس جمهوری برای خروج احتمالی از برجام درصورت عدم تغییر آن، آماده است.

 راج شاه در کنفرانس خبری روز دوشنبه خود، گفت: رئیس جمهوری از زمان اظهارات ماه ژانویه خود درخصوص برجام تاکنون، دیدگاهی صریح در این رابطه داشته و آن را یکی از بدترین توافق‌های بین‌المللی تاریخ آمریکا دانسته است.

شاه ادامه داد: وی مصرّانه خواستار ایجاد تغییراتی در برجام، چه در سطح کنگره و چه با همکاری شرکای اروپایی است.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز به نقل از منابع آگاه مدعی شده بود که نتانیاهو در دیدار با وزیران امور خارجه فرانسه و آلمان، به آن‌ها گفته است که گمان می‌کند در صورت عدم ایجاد «تغییرات عمده» در برجام، آمریکا از این توافق کناره بگیرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سه مسئله برنامه موشک‌های بالستیک ایران، نظارت‌های هسته‌ای و محدودیت‌های قابل انقضای برجام به عنوان سه ایراد کلیدی نام برده است که عدم تغییر آن‌ها، به فروپاشی توافق منجر خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12 مه (22 اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم های ایران تصمیم گیری کند و وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته های گزاف خود دانسته است.

مقام های کشورمان بارها تاکید کرده اند که امور دفاعی و نظامی را قابل مذاکره نمی دانند و پای میز مذاکره مجدد برجام نخواهند نشست.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here