نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درمورد صوت یک نماینده که اخیرا در فضای مجازی پخش شده توضیحاتی ارائه کرد و گفت: رسانه ها همه موضوع را منتشر کنند و پخش قسمتی از یک سخنرانی اقدامی نادرست و شیطنت است.

 مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی – یکشنبه – مجلس را برعهده داشت این مطلب را در پاسخ به تذکر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران بیان کرد.
کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری اظهارداشت: جریانی وجود دارد که می خواهند نمایندگان مجلس را تخریب کنند از هر حشیشی برای خودش تشبث می کند و می خواهد استفاده سوءاستفاده کند، هیات رییسه مجلس نباید ساکت باشد.
وی ادامه داد: یک بار مثلا در مورد یک جریان خاصی بحث هایی مطرح می شود یکی از نمایندگان به هر دلیلی یک واژه را اشتباه می خواند،ما می بینیم تمام فضای مجازی را علیه آن نماینده بسیج می کنند. نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اخیرا درمورد یکی از همکاران که در جلسه ای به مناسبت بحث فقهی یک مساله ای را مطرح کرد آن را به بحثی که جهانبخش محبی نیا در حال مطرح کردن بود چسباندند و گفتند ببینید نمایندگان دنبال چه چیزهایی هستند؟
کواکبیان تصریح کرد: این اقدامات برای مجلس زشت است نمایندگان مجلس باید جزو پاکدست ترین افراد جامعه و عصاره فضائل ملت باشند.
وی از هیات رییسه خواست که در این جریان ها جدی باشد، البته همه ما باید مراقب اعمال و کردارمان باشیم، در این شکی نیست که جریانی می خواهد اقتدار مجلس را بشکند و خانه ملت را تضعیف کند.
پزشکیان نایب رییس اول مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: بحثی که در فضای مجازی پیچیده بود و صوتی که در آن یک نماینده در میان صحبت های آقای محبی نیا مطالبی را مطرح می کرد، در حقیقت شیطنتی است که در فضاهای مجازی درست و با آبروی انسان ها بازی می کنند.
وی ادامه داد: برادرمان آقای سلیمی آن روز یک اعتراضی داشت و در جایگاه هیات رییسه در مورد پالرمو و شورای نگهبان سخن می گفت، بعد بنده گفتم نظر شورای نگهبان را نباید در این رابطه بخواهیم و وی شرحی داد که ما گفتیم این موضوع را رها کنید،
نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: آقای سلیمی بیان کرد این روندی که وجود دارد گندم نمایی کردن و جو فروشی است و یا این که مثل مانند این می ماند که به خواستگاری یک دختر خوشگل بروی و یک دختر زشتی را به صیغه تو در آورند.
پزشکیان خاطرنشان کرد: در فضای مجازی فقط قسمت دختر خوشگل را پخش کردند، این فضای زشتی را در رسانه ایجاد می کند و بی اخلاقی ها و کارهای زشتی که بعضی وقت ها در فضاهای مجازی پخش می شود و تمام مساله را نمی گویند جز از بین بردن آبرو و حیثیت انسان ها چیز دیگری نیست.
وی ادامه داد: بهتر است به شخصیت و جامعه خود احترام بگذاریم و زشت نمایی نکنیم، بهتر این است که ادب و روند کار را مراعات کنیم و رسانه ها اول و آخر موضوع را بگویند.
علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در جایگاه هیات رییسه نسبت به صداگذاری منتسب به وی که در هفته گذشته اعتراض کرد.
جمعی از نمایندگان با مشاهده حضور وی در جایگاه هیات رییسه سعی در آرام کردن وی و هدایتش به سمت صندلی وی را داشتند که سلیمی پس از صحبت با لاریجانی رییس مجلس با دیگر اعضای هیات رییسه نیز صحبت و اعتراض خود را اعلام کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here